Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

Hodowla "Kalupus" została zarejestrowana w ZKwP w 2002r., a od 2008r. jestem członkiem SV, ale Owczarkami Niemieckimi zajmuję się znacznie dłużej.... Swoją przygodę z Owczarkami zaczęłam w wieku 16 lat. Początkowo wystawiałam je zaprzyjaźnionym hodowlom, opiekowałam się nimi, a później dostałam swoją pierwszą suczkę na warunkach hodowlanych - Here Satysfakcja, która stanowiła początek mojej hodowli. I tak owczarki są ze mną od 12 lat. Stały się moją pasją i zawładnęły całym moim życiem. Dzięki nim wybrałam zawód technika weterynarii, dzięki nim poznałam mojego męża Martina (...).

 

czytaj wiecej Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

 

15.12..2012

 

Kolejne egzaminy w Gościeńczycach :-).

Poraz kolejny Związek Kynologiczny w Polsce oddział Radom zorganizował egzamin BH, IPO i testy psychiczne z przeglądem owczarków niemieckich. Pomimo niskiej temperatury wszystkim dopisywały dobre humory, a kochane czworonogi spisały się na medal.

Serdecznie dziękujemy sędziom oraz wszystkim obecnym za przemile spędzony weekend i wiele radości z pracy z psami.

Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszym szkoleniu.

 

 

14.12..2012

 

Nasze maluchy z miotu E i miotu F bardzo chetnie pozuja do zdjeć :-) Oto efekty:

12.12..2012

 

Nasza piękna i mądra Roxi Kalupus urodziła 9 wspaniałych szczeniaczków (5 piesków i 4 suczki). Jesteśmy bardzo dumni :-). Liczymy na przyszłe gwiazdy! Ojcem został SCHUMANN von Tronje.

 

09.12..2012

 

Tą bardzo mroźną niedzielę spędziliśmy na wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim. Pomimo trzaskającego mrozu, nasi czworonożni pupile spisali się bardzo dobrze :-).

 

Bix Kalupus - V1, Zwycięzca Młodzieży

Xambo Kalupus - V1, CWC, Zwycięzca, Zwycięzca Rasy

Degra Kalupus - VV1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Basia Kalupus - V4

 

 

27.11..2012

 

Z radością informujemy, że przyszło na świat 6 wspaniałych szczeniąt (2 pieski i 4 suczki). Szczęśliwę mamą została nasza kochana Ivana Kalupus, a tatą Panos von Hasenborn.

 

22.11..2012

 

Nasze dzieci z miotu "E" rosną jak na drozdzach - mają już 4 tygodnie :-).

 

21.11..2012

 

Przedstawiamy naszą młodzież:

 

DEGRA Kalupus

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

CUMA Kalupus

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

BASIA Kalupus

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

10.11..2012

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Kielce - powalczyliśmy :-)

 

DIAMENT Kalupus - Najlepsze Szczenię w Rasie

XAMBO Kalupus - CWC, CACIB, Zwycięzca, Zwycięzca Rasy, Best of Group 1, Najlepszy Pies Użytkowy 3

DEGRA Kalupus - Najlepsze Szczenię w Rasie

YANKA Kalupus - V3

 

05.11..2012

 

Od końca września do połowy października to okres spedzony na Mistrzostwach Świata FCI w Zalaegerszeg (Węgry) 20-23.09 2012 oraz na Mistrzostwach Świata Owczarków Niemieckich WUSV w (Steyr) Austria 03-07.10.2012. Był to dla Magdy i Blacka debiutancki start na tak wysokiej rangi zawodach! Niezapomniane przeżycie...

25.10..2012

 

Na świat przyszła cudowna trójka szczenięt ze skojarzenia Xara Kalupus i Sultan von der Janhohe.

 

15-16.09..2012

 

Weekend spędziliśmy w pięknym Krasnystawie, gdzie odbyła się najważniejsza w roku wystawa owczarków niemieckich.

Jest to święto owczarkarzy, na którym spotykają się liczni hodowcy, jak i miłośnicy owczarków niemieckich. W tym roku zabraliśmy ze sobą BIXA Kalupus do klasy szczeniat psów długowłosych, XAMBO Kalupus do klasy juniorów psów długowłosych oraz XARĘ Kalupus do klasy juniorów suk krotkowłosych.

Zaczęło się od testów psychicznych dla psów i suk z klasy użytkowej. Możemy sie pochwalić, iż wszystkie psiaki przygotowywane przez Martina poradziły sobie z ta próbą, a dwoje z nich (SILAS Tensor i Al-grom GIPSY) zostały wyróżnione!

Wyniki naszych pupili:

BIX Kalupus - klasa szczeniąt - lokata I

XAMBO Kalupus - klasa juniorów - lokata I, Zwycięzca Klubu, Czołówka Polski

Xara Kalupus - klasa juniorów - lokata X

 

31.08-02.09..2012

 

W ULM odbyła się Światowa Wystawa Owczarków Niemieckich SV Bundessiegerzuchtschau.

Na tej najważniejszej wystawie w roku, na której pokazywane są najlepsze psy z całego świata wystawiliśmy naszego młodego długowłosego reproduktora XAMBA Kalupus - BH, IPO1 (o: Wegas vom Fichtenschlag m: Ola Kalupus)

XAMBO został Zwycięzcą Świata w klasie juniorów (SG1)

Jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnięć naszego "maluszka".

Na "Światówce" w zaszczytnej klasie użytkowej, pokazane zostały też psy przygotowywane i wyszkolone przez nas. SILAS Tensor w pięknym stylu zaliczył testy, otrzymując ocenę TSB: napad 4, obrona 5. SILAS uplasował sie na wysokim V47 miejscu (na 118 psów). Bravos Bis JILLY też pięknie zaliczyła testy (4,3). Ricke von der Piste Trophe (3,3) została V3!

Gratulujemy właścicelom!

11-12.08..2012

 

W Gościeńczycach zostały przeprowadzone przez o/Radom egzaminy PT, BH, IPO1, IPO2 oraz przeglad hodowlany wraz z testami psychicznymi. Sędzią prób pracy był p. Jan Lenard, a eksterier oceniał p. Marek Czerniakowski.

Pogoda i zaopatrzenie dopisało. Straty energetyczne spowodowane stresem egzaminacyjnym można było uzupełnic przy grilu.

W sobote został przeprowadzony egzamin BH i przegląd hodowlany wraz z testami. Do egzaminu BH przystąpiło 13 psów (10 ON, 1 Sznaucer i 2 OB Malinois). Wszystkie psy zdały pomyślnie. Do przeglądu hodowlanego i testów przystapiło 9 psów (3 OND, 4 ON, 1 OB Malinois, 1 Rotwailer).

Niedziela to egzamiy PT, IPO1 i IPO2. Do PT przystąpiły dwa psy (ON i Labrador). Oba psy zdały pomyślnie. Do IPO1 przystąpiło siedem psów (5 ON i 2 OND). Wszystkie zaliczyły. Do IPO2 przystąpil jeden ON i zdał pomyślnie.

Wszystko odbyło się w miłej atmosferze, choć stresu było co nie miara.

 

30.07..2012

 

Na przełomie lipca i sierpnia, nasza długowłosa duma - Xambo Kalupus podbił niemieckie wystawy:

 

22.07.2012 - SV-OG Prenzlau

SG1

(Wilfried Scheld)

 

04.08.2012 - SV-OG Schimsheim

SG1

(Uwe Sprenger)

 

05.08.2012 - Landesgruppenzuchtschau LG 19 OG Wimmelburg

SG1  

(Joachim Stiegler)

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

03.07..2012

 

Przełom czerwca i lipca okazał sie dla nas bardzo szczęśliwy. Na Mistrzostwach Polski Psów Obronnych wystartowaliśmy w dwóch konkurencjach: IPO1 - Martin z Hardem Leitman (owczarek belgijski malinois) oraz Magda z Blackiem Lutolu w IPO3.

Martin z debiutującym na zawodach Hardem "Kucusiem" zajął zaszczytne 2 miejsce zdobywając tytuł V-ce Mistrza Polski IPO1 oraz uzyskując najwyższą liczbę punktów z obrony :-). Magda z Blackiem zaliczyli upragnione IPO3 i zajęli piękne 8 miejsce :-).

 

03.06..2012

 

Wizyta w USA.

Poraz kolejny zostałam zaproszona na USA Sieger Show, który w tym roku odbył sie w Indianapolis. Z przekonaniem mogę stwierdzić iż była to wystawa na bardzo wysokim poziomie. Jeśli chodzi o jakość psów, to z roku na rok obserwuje coraz wyższy poziom i ogromny postęp hodowlany. Miłym zaskoczeniem był dla mnie wysoki poziom zaliczania testów psów i suk w klasie użytkowej (równa praca pozorantów, jasne zasady przestrzegane przez sędziego). Była to jak zwykle wspaniała przygoda, jak również możliwość spotkania się z przyjaciółmi z za oceanu i nie tylko.

 

20.05..2012

 

XXVI Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Radomiu przyniosła nam wiele radości. Nasz długowłosy przystojniak Xambo Kalupus wywalczył nastepujace tytuły: Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w rasie, Best In Show Junior 2, Najpiękniejszy Pies Oddziału Radom. Jego miotowa krótkowłosa siostra wywalczyła II miejsce w klasie  pośredniej z oceną doskonałą :-). Ogromne podziękowania dla Sylwi za profesjonalne pokazanie naszych pupili.

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

Na tej to wystawie Martin przeprowadził pokazy szkolenia psów w zakresie posłuszeństwa i obrony. W pokazach wzięli udział przewodnicy z psami wyszkolonymi w naszej szkole Kalupus. Uczestnicy to: Agnieszka z Uzi, Joanna z Suzaną, Sylwia z Chakrą, Martin z Hardem, Jacek z Mustą, Bartek z Xambem, Roman z Wierą, Janusz z Ritą oraz Łukasz z Bermudą.

 

29.04..2012

 

Kolejny bardzo dynamiczny weekend.

Ja z Romanem i Bartkiem zdobywaliśmy Wrocław - w sobotę niemiecka licencja hodowlana Korung, a w niedziele XV Dolnośląska Wystawa Owczarków Niemieckich. Na wystawie było wiele wspaniałych chwil: Yanka Kalupus zajęła wspaniałą III lokatę w klasie młodzieży suk krótkowłosych w bardzo silnej stawce 24 suk. A nasz kochany długowłosy Xambo Kalupus wygrał klasę młodzieży ;-).

Natomiast Martin spędził niedzielę na pozorowaniu na Zawodach IPO Korytów - eliminacje na mistrzostwa świata.

 

23.04..2012

 

Ostatni weekend był dla nas bardzo udany.

21.04.2012 byliśmy gospodarzami kolejnego dnia egzaminowego w Gościeńczycach pod patronatem ZKwP oddział Radom. Nasi podopieczni sprawili nam ogromną radość zdając wszystkie swoje egzaminy z bardzo dobrymi wynikami. Jesteśmy dumni z ich osiagnięć :-). Tym razem komisja sędziowska w składzie Jan Lenard oraz Zbigniew Milewski posędziowali egzaminy: PT, IPOV, IPO1, IPO2 oraz testy psychiczne i przegląd owczarków niemieckich. Szczególne podziękowania należą się mojemu bratu - Bartkowi, za pomoc w przygotowaniach!

22.04.2012 niedziele spędziliśmy w Lublinie na XLVII Krajowej Wystawie Psów Rasowych, gdzie nasza Xara "Ola" Kalupus została  Zwyciezcą Młodzieży, Najlepszym Juniorem w Rasie oraz Zwyciezcą Rasy, a Xambo Kalupus zajał drugą lokatę z ocena doskonałą!

 

18.04..2012

 

Nasza piękna ROXI Kalupus została mamą. Urodziła się śliczna para - chłopiec i dziewczynka. Ojciem jest bardzo przyszłościowy niemiecki reproduktor PAKROS von Pendler.

 

22.03..2012

 

Urodziły się 4 cudowne dziewczynki ze skojarzenia VA5 Nino von Tronje i V Pasja Kalupus.

 

28.02..2012

 

Z radością informujemy, że przyszło na świat 8 maluszków (4 pieski i 4 suczki). Szczęśliwymi rodzicami zostali Armi z Dobrego Kojca i Fulz di Zenevredo.

 

 

16.02..2012

 

Ostatnią niedzielę spędziliśmy na Międzynarodowej Wystawie w Rzeszowie. Była  to bardzo udana wystawa dla Kalupusów :). Więc tak: nasza "nadzieja" Yanka Kalupus wygrała swoja klase i otrzymała tytuł Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w RasieWiera Kalupus wywalczyła II lokatę w klasie otwartej z oceną doskonałą. Xambo Kalupus - nasza długowłosa duma wygrał klasę młodzieży i otrzymał tytuł Zwycięzca Modzieży i Najlepszy Junior w Rasie. Yula Kalupus - długowłosa siostra Yanki wygrała klasę młodzieży (Kasia i Wojtek - gratulujemy). Na tej wystwie prym wiodła również córeczka naszego czarnego reproduktora Blacka - Brawos Bis Plotka, gratki dla Jarka!

22.01..2012

 

Na I Zimowej Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Będzinie nasz uroczy długowłosy XAMBO Kalupus wygrał swoją klasę oraz porównanie i został Zwycięzcą Młodzieży oraz Najlepszym Psem w Rasie :-). Ogromne gratulacje dla mojego brata za profesjonalne podejście do wystawy :-).

 

05.01..2012

 

Nasza IVANA Kalupus urodziła 1 długowłosego pieska. Ojcem szczeniaczka został NINO von Tronje. Więcej informacji w dziale SZCZENIĘTA.

 

27.11..2011

 

Egzaminowy dzień w Gościeńczycach. Pod patronatem ZKwP oddział Radom zorganizowaliśmy testy psychiczne i przegląd owczarka niemieckiego oraz egzaminy PT, IPOV i IPO1. W bardzo miłej atmosferze wielu naszych podopiecznych pozytywnie pozdawało swoje egzaminy. Gratulujemy właścicielom oraz ich czworonogom. Wszystkim zaangażowanym w organizacje jak i sędziowanie (p. Tadeusz Roszkiewicz - próby pracy oraz p. Marek Czerniakowski - przegląd owczarka niemieckiego) bardzo dziekujemy :-).

 

18.11..2011

 

Od dawna w życiu rodzinnym Kalupusów uczestniczy nasz niezatąpiony Roman (współwłaściciel wielu naszych czworonogów). Nadszedł czas na oficjalne przedstawienie :-). Roman dziękujemy za wszystko i czekamy na więcej!

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

24-25.09..2011

 

Na wystawie Baltic Sieger w Mariampolu zwanej "małą światówką" Roxa kalupus w klasie użytkowej zajęła VA3! Yanka Kalupus w klasie szczeniąt VV2.

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

30-31.07..2011

 

XXX Jubileuszowa Wystawa Klubowa już za nami! Jako hodowla, jak również jako szkoleniowcy odnieśliśmy ogromne sukcesy! Nasza kochana ROXA Kalupus wywalczyła tytuł VA6 w klasie użytkowej. WIERA Kalupus SG20, XARA Kalupus VV26, YANKA Kalupus w klasie baby wybiegała sobie VV3. Długowłosy przedstawiciel "Kalupusów" XAMBO Kalupus zajął zaszczytne VV2, no i jeszcze długowłosa córeczka naszego czarnuszka Blekusia - Brawos Bis PLOTKA zwyciężyła klase juniorów :-) A jeśli chodzi o sukcesy szkoleniowe to wszystkie czworonogi przygotowywane przez Martina zaliczyły testy na Klubowej, a nawet jedna dostała wyróznienie!

Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Kalupus FCI, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

 

18.06..2011

 

Nasza PUMA Kalupus urodziła 6 cudownych maluszków - 4 pieski (w tym 1 długowłosy) i 2 suczki (w tym 1 długowłosa). Ojcem szczeniąt został XAMBO vom Farbenspiel.

 

18.04..2011

 

Nasza strona zyskała nową szatę graficzną!

 

« wstecz